Naujienos

Formuojamos grupės į vasario mėnesį startuojančius projekte numatytus pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarus.

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai yra dalis gerovės konsultanto teikiamos paslaugos (vienas iš elementų), tad norint sėkmingai įgyvendinti projektą pirmiausia būtina šių įstaigų darbuotojus supažindinti su gerovės konsultanto paslaugų centro veiklos principais ir metodais, bei jų vieta modelyje. Dėl sklandaus modelio veikimo partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai turi būti tinkamai supažindinti su modelio veikimo principais, gebėti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai. Darbuotojai, dalyvaujantys seminaruose, bus apmokomi skirtingų technikų, kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis, taip pat gebės suteikti jiems reikiamą informaciją apie modelio funkcionavimą bei papildomas galimybes.

Kazlų Rūdos gerovės konsultantė Eglė Liepinė džiaugiasi, jog norinčių pasinaudoti gerovės konsultanto paslaugomis skaičius auga.

Dauguma klientų yra besikreipiantys savarankiškai, sužinoję apie šią paslaugą per įvairias viešinimo veiklas, tačiau yra ir nukreiptų iš bendradarbiaujančių įstaigų, Užimtumo tarnybos ar Socialinės paramos centro. Konsultacijų skaičius labai įvairus, priklauso nuo besikreipiančiojo problemos bei jo būklės, tačiau dažniausiai vienam asmeniui paskiriamos 4-6 konsultacijos. Eglė prisimena, jog jos konsultacijų teikimo praktikoje pasitaikė vos pora atveju, kuomet besikreipiančiojo problemos sudėtingumas viršijo jos, kaip gerovės konsultantės kompetencijas ir turėjo būti nukreipti pas aukštesnio lygio specialistą.

Visais kitais atvejais pavyko besikreipiančiajam padėti išmokti spręsti jo problemas, valdyti emocijas, tinkamai priimti ir reaguoti į įvairius įvykius.

Projekto viešinimas

2022-12-07 vykusiose konferencijoje „Psichinės sveikatos svarba ir pagalbos galimybės“ Kazlų Rūdos visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Stankevičienė pristatė gerovės konsultanto paslaugą.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis

Sukurtas Gerovės konsultanto laikraštis

Siekiant sukurti susistemintą Gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą, kurią būtų galima platinti projekto įgyvendinimo metu,  sukurtas Gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama asmenims, kurie domėsis Gerovės konsultanto paslaugomis per įvairias rajono įstaigas, organizacijas ir bendruomenes.

Skaitmeninę Gerovės konsultanto laikraščio  versiją galite skaityti arba atsisiųsti PDF formatu čia

 Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Lapkričio 16 dieną laikraštyje „Suvalkietis“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultanto paslaugas. Kviečiame paskaityti ir pasidalinti su tais, kam tai galėtu būti naudinga.

Straipsnyje pristatomas projektas, atsakoma į visus kylančius klausimus: kas yra Gerovės konsultantas, kaip vyksta konsultacijos, kam jos yra skirtos bei kaip užsiregistruoti. Taip pat pasidalinama viena jau įvykusių konsultacijų ciklo sekmės istoriją.

Gerovės konsultantė tęsia projekto viešinimą

Gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Užimtumo tarnybos Kazlų Rūdos poskyriuje ir jos darbuotojus supažindino su projektu, kad šie savo ruoštu galėtu informacija pasidalinti su sunkumų patiriančiais klientais, savo artimaisiais ar pasinaudotu Gerovės konsultanto paslaugomis patys.
Labai svarbu, kad informacija apie Gerovės konsultanto paslaugas pasiektu visus asmenis kuriems tokia paslauga reikalinga bei jų šeimos narius, aplinkinius. Nepamirškime jog kartais šalia esančio visada besišypsančio žmogaus širdyje gali slypėti didelis nerimas, kuriuo jis nedrįsta pasidalinti. 

Baigtas įrengti gerovės konsultantės kabinetas

Kviečiame registruotis į gyvas konsultacijas šviežiai įrengtame Gerovės konsultantės kabinete įsikūrusiame adresu  S. Daukanto g. 19-2B, Kazlų Rūda III a.

Registruotis kviečiame per specialią registracijos formą ČIA  arba telefonu 8 628 32206

Gerovės konsultanto paslaugų pristatymas  Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios atidarymo renginyje

 

Gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios atidarymo renginyje, kuris įvyko Spalio 3 d. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje.

Gerovės konsultantė pristatė savo, kaip gerovės konsultantės paslaugą – akcentavo geros emocinės sveikatos svarbą, kodėl svarbu kalbėti apie savo problemas nelaukiant kada situacija taps labai rimta, papasakojo kas yra Gerovės konsultantai, kam skirtos yra paslaugos, kaip vyksta konsultacijos bei kaip užsiregistruoti.

Projekto pristatymas Kazlų Rūdos socialinės paramos centre

 

Rugsėjo 23 dieną gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Kazlų Rūdos socialinės paramos centre. Apsilankymo tikslu buvo pristatyti gerovės konsultanto paslaugą Globos centro, Dienos užimtumo centro, Paramos šeimai tarnybos bei Bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams. Eglė pasidalino informacija bei pakvietė darbuotojus, bei paslaugas gaunančius jų klientus naudotis gerovės konsultanto paslaugomis.

Kognityvinė elgesio terapija (KET) – kas tai?

Gerovės konsultantai teikia žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas remiantis kognityvine elgesio terapija (KET).
KET – viena iš populiariausių ir veiksmingiausių terapijos rūšių, jos efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais.
KET-padeda pažinti bei suprasti kaip siejasi žmogaus mintys, emocijos ir elgesys, suteikia žmogui galimybę rasti greitus į
tikslą orientuotus sprendimo būdus, suformuoti adaptyvesnes alternatyvas.
KET didelį dėmesį skiria edukacijai, atkryčio prevencijai, bei siekia išmokyti žmogų tapti savo paties terapeutu.

Paslaugų viešinimas Kazlų Rūdos šventėje 2022

 

Rugsėjo 10 dieną įvyko tradicinė Kazlų Rūdos šventė.
Kazlų Rūdos gyventojai ir miesto svečiai galėjo aplankyti ir Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Sveikatos palapinę“, kurioje savo teikiamas paslaugas pristatė ir Gerovės konsultantė Eglė Liepinė. 

Vyksta gerovės konsultanto kabineto įrengimo darbai.


Įrenginėjant kabinetą siekiama sukurti konfidencialią, laisvą ir raminančią aplinką, kuri padės klientui, atėjusiam pas gerovės konsultantą, ramiai aptarti jo rūpesčius. Siekiama jog kabinetas būtų emocinio iškrovimo vieta, planuojamos naudoti metodinės priemonės padėtų nusiraminti, palengvintų susikaupusį nuovargį ir dirglumą, leistų laikinai atsiriboti nuo supančios tikrovės.
Gerovės konsultanto kabinetas įrengiamas adresu S. Daukanto g. 19-2B, Kazlų Rūda
III a.
Šiame pastate taip pat yra Kazlų Rūdos kultūros centras, privati sveikatos priežiūros įstaiga, greitu metu įsikurs ir Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Prie pastato puikus privažiavimas su erdve mašinų stovėjimo aikštelė.

Jau greitai kviesime apsilankyti pas gerovės konsultantę naujai įrengtame kabinete. O kolkas, kviečiame registruotis nuotolinei konsultacijai.

Filmuojamas visuomenės nuomonės formavimo video klipas

Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Kazlų Rūdos savivaldybėje“ visuomenės nuomonės formavimo video filmavimo užkulisiai.

Kuriamas nuomonės formavimo video klipas Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams, siekiant didinti gerovės konsultanto paslaugų žinomumą bei klipo pagalba siekiama keisti visuomenės nuomonę apie žmogaus psichinės sveikatos gydymo būtinumą virtualioje erdvėje.
Video filmo idėja „Išdrįsk priimti pagalbą“. Per šį video filmą atskleidžiama psichologinės būsenos svarba per paprastas, buitines, kasdieniškas ir lengvai atpažįstamas situacijas. Per kasdienes, buitines situacijas parodoma, kad mes visi susiduriame su sunkumais ir nebūtinai reikia turėti didelių ir dramatiškų problemų, kad jaustumeisi vertas pagalbos.

Gerovės konsultantė jau pradėjo teikti konsultacijas

Kviečiame susipažinti – Kazlų Rūdos gerovės konsultantė Ėglė Liepinė.
Gerovės konsultante Eglę paskatino tapti noras įgyti žinių apie kognityvinę ir elgesio terapiją, gebėti žinias taikyti darbe ir asmeniniame gyvenime, bei žinoma noras pasidalinti tomis žiniomis su kitais žmonėmis.
Eglė kviečia visus Kazlų Rūdos gyventojus, kurie nori adaptyviau funkcionuoti kasdienybėje, kurie susiduria su įvairiais psichologiniais sunkumais, kasdieniais stresais, fobijomis ir pan. nedelsti ir užsiregistruoti pirminei konsultacijai. Gerovės konsultantės teigimu kreiptis prevenciniame lygmenyje naudinga, nes tai užkerta kelią tolimesniam psichoemocinės būklės blogėjimui, bei rimtesnių problemų vystymuisi.
Tiek jaunimas, tiek suaugę ir pagyvenę žmonės susiduria su panašiomis problemomis, žalingais įpročiais, socialinėmis baimėmis, stresu, nerimu, miego sutrikimais ir pan. Gerovės konsultantai gali padėti atpažinti, spręsti ar kontroliuoti turimas problemas. Gerovės konsultantų paslaugos yra NEMOKAMOS.

Baigti gerovės konsultantų mokymai

Gerovės konsultantai jau baigė 6 mėn. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus. Konsultacijos pradedamos teikti nuo 2022m. liepos 1d. Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos – NEMOKAMOS.
Kviečiame registruotis konsultacijai.
Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos ,,Sveikata“ lėšomis

 

Gerovės konsultanto plakatai jau mieste

Kazlų Rūdos mieste jau yra iškabintas 21 edukacinis plakatai, A3 formato.

Projekto metu vykdomos viešinimo kampanijos pagalba siekiama suformuoti teigiamą visuomenės nuomonę apie gerovės konsultanto paslaugas ir galimą jų naudą žmogaus psichinei sveikatai.
Žmonės, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai pasitelkiant viešinimo priemones bus raginami kreiptis.
 

 

.

Sukurti edukaciniai gerovės konsultanto plakatai

Edukacinių plakatų pagalba bus siekiama, kad kuo daugiau savivaldybės gyventojų sužinotų apie teikiamas gerovės konsultanto paslaugas. Pasitelkiant psichologą, buvo perkama plakato turinio (idėjos) sukūrimo paslauga. Atsižvelgiant į tikslinės grupės amžių ir poreikius, sukurti 3 skirtingi plakatų dizainai (jaunimui, suaugusiems ir pagyvenusiems asmenims).

Pagaminta nuomonės formavimo atributika

Siekiant paskatinti pačius gyventojus reklamuoti gerovės konsultanto paslaugą, projekto metu bus dalinama nuomonės formavimo atributika (medžiaginiai maišeliai, marškinėliai, striukės ir džemperiai).

Gyventojai naudodami išdalintą nuomonės formavimo atributiką kasdieniniame gyvenime, formuos teigiamą gerovės konsultantų paslaugų foną ir bus gerovės konsultantų ambasadoriais.