Naujienos

Projekto pabaiga

„Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Kazlų Rūdos savivaldybėje“ baigiasi, projekte numatyti stebėsenos rodikliai – asmenų besikreipusių į gerovės konsultantą bei užbaigusių visą suplanuotą konsultacijų ciklą pasiekti. 200 Kazlų Rūdos gyventojų išdrįso pakeisti savo gyvenimą, padėjo didelį žingsnį geresnės emocinės sveikatos link.
Gerovės konsultantė pasibaigus projektui ir toliau tęs savo darbą bei teiks konsultacijas Kazlų Rūdos gyventojams. Planuojama, kad gerovės konsultanto paslaugos bus dar teikiamos bent 5 metus.
Kviečiame visus asmenis, susiduriančius su emociniais sunkumais nedelsti ir užsiregistruoti gerovės konsultacijai.

Balandžio 11 dieną kviečiame naudingai ir smagiai praleisti laiką Gerovės konsultantų viešinimo renginyje.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Kovo 19 dieną laikraštyje Suvalkietis išleistas penktas projekto straipsnis „Gerovės konsultantas padės įveikti emocinius sunkumus ir siekti vidinės harmonijos“.
Būtent vidinės harmonijos siekis turėtų būti visų mūsų pagrindiniu tikslu, juk kuomet nuolat patiri nerimą, kankina įvairios baimės, nukenčia miegas tai paveikia tiek mūsų psichinę tiek ir fizinę sveikatą.
Kviečiame susirūpinti savo emocinę gerovę jau šiandien.

Pozityvus mąstymas

Pozityvus mąstymas – tai gebėjimas rasti sprendimus ir galimybes net labai sudėtingose situacijose.
Pozityvus mąstymas yra įgūdis, kurio galima išmokti ir praktikuoti kasdieniniame gyvenime. Pozityvus mąstymas gali turėti didelį poveikį emocinei sveikatai ir bendrai gerovei.
Štai keli būdai, kaip lavinti pozityvų mąstymą:
Stenkitės pastebėti teigiamus dalykus kasdieniame gyvenime, už kuriuos galite būti dėkingi.
Stenkitės kalbėti ir mąstyti pozityviai. Venkite nuolat skųstis ir kritikuoti.

Išsikelkite tikslus ir siekius, kuriuos galėtumėte pasiekti, ir koncentruokitės į tai, ką galite daryti, o ne į tai, ką negalite.
Bendraukite su žmonėmis, kurie skatina jūsų pozityvų požiūrį ir kurie jus įkvepia.
Žiūrėkite į iššūkius kaip į galimybes mokytis ir augti, o ne kaip į kliūtį.
Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti išlaikyti gerą nuotaiką ir sumažinti stresą bei depresiją.

Fobijos

Fobijos – tai stiprios, neracionalios baimės reakcijos į konkrečias situacijas, vietas ar objektus. Agorafobija – viena labiausiai kasdienį gyvenimą apsunkinančių baimių. Turintys agorafobiją asmenys bijo išeiti iš namų (ypač vieni) į jiems nesaugią, nekontroliuojamą aplinką, kur nors važiuoti ar eiti, būti ten, kur daug žmonių – parduotuvėse, teatruose, kavinėse, viešajame transporte. Agorafobiją patiriantys asmenis dažnai patyria ir sociofobiją ir /arba panikos atakas.
Agorafobijos gydymui ypač veiksminga kognityvinė elgesio terapija (KET), kuri padeda asmenims palaipsniui įveikti savo baimę. Svarbu tiems, kuriems sunku susidoroti su agorafobija, kreiptis į specialistą, nes tai gali labai pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Fobijos – tai stiprios, neracionalios baimės reakcijos į konkrečias situacijas, vietas ar objektus. Agorafobija – viena labiausiai kasdienį gyvenimą apsunkinančių baimių. Turintys agorafobiją asmenys bijo išeiti iš namų (ypač vieni) į jiems nesaugią, nekontroliuojamą aplinką, kur nors važiuoti ar eiti, būti ten, kur daug žmonių – parduotuvėse, teatruose, kavinėse, viešajame transporte. Agorafobiją patiriantys asmenis dažnai patyria ir sociofobiją ir /arba panikos atakas.
Agorafobijos gydymui ypač veiksminga kognityvinė elgesio terapija (KET), kuri padeda asmenims palaipsniui įveikti savo baimę. Svarbu tiems, kuriems sunku susidoroti su agorafobija, kreiptis į specialistą, nes tai gali labai pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Kaip atpažinti panikos ataką?

Panikos ataka – tai staigus baimės ir nerimo priepuolis, kylantis dažnai be priežasties ir iššaukiantis fizinius ir psichologinius simptomus. Panikos atakos sukelia jausmą, kad prarandama kontrolė arba netgi mirštama, nors iš tikrųjų pavojaus gyvybei jos neturi, viskas vyksta tik mūsų galvoje.
Panikos atakas dažniausiai lydi nemalonūs fiziniai pojūčiai – pagreitėjęs širdies plakimas, dusulys, drebulys ir prakaitavimas.
Bet ką gali ištikti toks priepuolis, tačiau pasikartojančios panikos atakos – tai emocinės sveikatos sutrikimo ženklas, kurį reikia gydyti. Žmonės, patiriantys panikos atakas, dažnai išgyvena stiprų nerimą dėl to, kada kita ataka gali įvykti, ir dažnai bando vengti situacijų, kurios jas gali išprovokuoti. Šios atakos gali turėti didelį poveikį kasdieniam gyvenimui, darbui ir socialinei veiklai.

Jeigu patiriate pasikartojančias panikos atakas arba turite nuolatinį nerimą nedelskite ir kreipkitės pas gerovės konsultantą. Su tinkamu gydymu panikos atakas galima valdyti ar net visiškai įveikti ir grįžti į normalų gyvenimą.

Konsultacijų sėkmės istorija

Negydomas nerimas, kaip ir kiekvienas net nedidelis emocinės sveikatos sutrikimas, gali vesti link rimtų psichologinių ir fizinių negalavimų su itin skaudžiomis pasekmėmis – gali komplikuotis į priklausomybę nuo alkoholio arba kitų psichoaktyvių medžiagų, ar savižudybę.
Gerovės konsultantė pasidalino atveju, kai į konsultaciją kreipėsi jaunas asmuo skusdamasis jaučiamu nerimu bei panikos atakomis. Konsultacijų metu išaiškėjo viena iš jo suprastėjusios emocinės sveikatos priežasčių, kuri labai tikėtina stiprino nerimo jausmą bei provokavo panikos atakas – asmuo buvo priklausomas nuo narkotinių medžiagų.
Edukacija apie nerimą, KET technikos, darbas su savo mintimis, padėjo žmogui ne tik geriau valdyti savo nerimą, bet ir kreiptis pas psichiatrą dėl turimų priklausomybių. Klientui buvo paskirtas 8 konsultacijų kursas, kuris atnešė puikius rezultatus, klientas atsikratė įkyraus nerimo jausmo, nustojo bijoti savo panikos atakų, išmoko jas valdyti, bei gydosi priklausomybę.

Ši konsultacijų sėkmės istorija puikiai parodo, kaip negydomos emocinės sveikatos problemos gali vesti link destruktyvaus elgesio, o savo ruožtu destruktyvus elgesys iššaukia dar daugiau psichologinių problemų. Atsiduriama uždarame rate iš kurio labai sunku būna išeiti, todėl labai svarbu pastebėti savo aplinkoje žmones, kuriems reikalinga yra emocinė pagalba bei išklausyti, palaikyti juos, pakviesti apsilankyti pas specialistą.
Gerovės konsultanto paslaugos yra finansuojamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, todėl besikreipiančiam asmeniui yra nemokamos. Kreipiantis į gerovės konsultantą nereikia šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimo, yra užtikrinamas konfidencialumas ir anonimiškumas.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje.

Laikraštyje „Suvalkietis“ gruodžio 13 tiraže išėjo jau ketvirtas gerovės konsultanto paslaugas viešinantis straipsnis. Straipsnyje pateikta naudinga informacija apie gerovės konsultanto paslaugas bei konsultacijų sėkmės istorija, kuri tikimės įkvėps ir padrąsins kreiptis pagalbos visus patiriančius panašias problemas.

Pirmąjį gruodžio savaitgalį įvyko papildomi Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai.


Seminarų metu dėmesys skiriamas psichologinių sunkumų, problemų turinčių asmenų atpažinimui, kontakto palaikymui, motyvavimui ir paskatinimui kreiptis pagalbos.
Seminaru metu buvo kalbama apie psichinės sveikatos stiprinimo svarbą. Dalyviai buvo supažindinti su psichikos subtilybėmis, įdomiais faktais apie smegenis. Sužinojo, kas ir kaip įtakoja mūsų pasirinkimus įvairiose gyvenimo situacijose.
Dalyviai sužinojo, kaip atpažinti problemines situacijas. Taip pat buvo kalbama ir apie kognityvinius iškraipymus, jų atpažinimą. Dalyviai išmoktas žinias užtvirtino ir atlikdami praktines užduotis – bendravimo ir bendradarbiavimo pagalba ieškojo galimų sudėtingų situacijų sprendimų.

Džiaugiamės projekto pasisekimu ir didėjančiu skaičiumi asmenų sėkmingai pasinaudojusiu gerovės konsultanto paslaugomis.


Nuo gerovės konsultanto paslaugų teikimo pradžios, t.y. nuo 2022 metų liepos mėnesio konsultacijas išbandė 171 Kazlų Rūdos gyventojas, 144 – pabaigė visą paskirtą konsultacijų kursą.
Kviečiame visus abejojančius užsiregistruoti ir apsilankyti pirmoje konsultacijose, nelaukiant kol emocinė sveikata pablogės ir situacija taps itin rimta. Norim atkreipti dėmesį, kad nėra per mažų problemų, todėl jeigu jaučiate nerimą, baimę, nuolatinį nuovargį, patiriate stresą, įvairias gyvenimo permainas ir norite pasikalbėti, ieškote patarimų kaip padėti sau atsipalaiduoti, įgauti pasitikėjimo ar motyvacijos – gerovės konsultantė jums gali padėti.

Papildomi Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai.

Informuojame, jog lapkričio – gruodžio mėn. bus organizuojami PAPILDOMI Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai. Seminarų datos dar bus derinamos surinkus grupę.
Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai jau vyko visose keturiose Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijose, kiekvienoje seniūnijoje buvo sudaryta mokymų grupė po 10 asmenų. Tačiau atsižvelgiant į tai jog Kazlų Rūdos seniūnijoje yra 3-5 kartus daugiau gyventojų, lyginant su kitomis savivaldybėje esančiomis seniūnijomis, buvo priimtas sprendimas surengti papildomus mokymus bendruomenių atstovams Kazlų Rūdos seniūnijoje, kad dar daugiau Kazlų Rūdos gyventojų sužinotu apie nemokamas gerovės konsultanto paslaugas, galimybes padėti artimajam, turinčiam depresijos ir nerimo požymių.

Kviečiame seminaruose dar nedalyvavusius Kazlų Rūdos Seniūnijos darbuotojus ir bendruomenių atstovus registruotis, bei teikti savo pageidavimus ir pasiūlymus gerovės konsultantei Eglei Liepinei egle.liepine@gmail.com arba Kazlų Rūdos visuomenės sveikatos biuro direktorei Vestai Stankevičienei – biuro kontaktais

Kviečiame į nemokamą Gerovės konsultantų modelio įdiegimo Kazlų Rūdos savivaldybėje viešinimo renginį!

Artimųjų svarba emocinei sveikatai.

Neretai artimieji yra tie, kurie mums padeda išgyventi sunkius gyvenimo momentus ir išlaikyti emocinę pusiausvyrą. Emocinė pusiausvyra yra reikalinga gerai savijautai ir padeda susidoroti su stresu bei nerimu. Todėl ypač svarbus yra ryšis su artimaisiais, dalinimasis savo mintimis, išgyvenimais ir emocijomis. Mokėjimas ne tik pasipasakoti, bet ir išgirsti kitą bei pastebėti pirmuosius psichinės sveikatos problemų požymius yra labai svarbus, nes labai dažnai žmogus, patiriantis emocinių sunkumų, gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti geros nuotaikos ir dirbti įprastą kasdienį darbą.
Ypač klastinga ir dažnai iš išorės nepastebima liga yra depresija. Nors gerai žinomi simptomai, pvz., liūdesys ar beprasmybės jausmas, gali būti lengvai atpažįstami, kiti depresijos požymiai gali būti mažiau akivaizdūs. Todėl žvelgiant iš išorės, depresija dažnai gali būti supainiota su trumpalaikiu liūdėsiu ar bloga nuotaika – normaliomis emocijomis, būdingomis taip pat ir stiprios emocinės sveikatos asmenims, reaguojant į įvairius kasdienius stresinius įvykius.

Kitaip tariant, jausti neigiamas emocijas yra normalu, kai jos yra kontroliuojamos, netrunka ilgai ir nepaveikia įprasto kasdienio gyvenimo ritmo. Depresija pasižymi būtent nuolatiniu, ilgesnį laiką besitęsiančiu kasdieniu liūdesiu, bloga nuotaika bei interesų, energijos ir aktyvumo sumažėjimu. Neretai depresiją patiriantis asmuo yra apatiškas, negeba blaiviai mąstyti, pasiduoda ir pats pagalbos nesikreipia. Todėl raginame nebūti abejingais. Jei turite abejonių dėl šeimos nario, draugo, pažystamo, bendradarbio ar kaimyno emocinės sveikatos, pakalbėkite su juo, parodykite, kad jums rūpi, pasiūlykite pagalbą ir pakvieskite kreiptis į Gerovės konsultantą.

Sukurtas antrasis Gerovės konsultanto laikraštis

Antrasis Gerovės konsultanto laikraščio numeris jau pasiekiamas įvairiose Kazlų Rūdos įstaigose. Laikraštyje pateikiama visa informacija ką reikėtų žinoti apie Gerovės konsultanto paslaugas, bei kaip vyksta konsultacijos. Taip pat kviečiame skaityti įkvėpiančią Gerovės konsultanto paslaugomis jau pasinaudojusio asmens istoriją, bei naudingus patarimus, kaip susidoroti su nerimu.
Skaitmeninę „online“ Gerovės konsultanto laikraščio versiją kviečiame skaityti čia  Taip pat  jūsų patogumui yra įtalpintas laikraštis PDF formatu, kurį galite atsisiusti.

 Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Informuojame, jog laikraštyje „Suvalkietis“ rugpjūčio 8 dienos tiraže išėjo trečiasis gerovės konsultanto paslaugas viešinantis straipsnis. Straipsnyje be kitos svarbios informacijos apie paslaugas pateikiama ir įkvėpianti sėkmingai konsultacijų kursą užbaigusios moters istorija, kuri parodo koks svarbus yra artimųjų palaikymas.

 

Džiaugiamės vis augančiu susidomėjimu gerovės konsultanto paslaugomis ir norime padrąsinti užsiregistruoti pirmajai konsultacijai visus abejojančius. Konsultacijų sėkmės istorijos bei teigiami jau apsilankiusiu atsiliepimai kalba patys už save.

Pablogėjusios emocinės sveikatos požymiai.

 

Pablogėjusios emocinės sveikatos požymiai gali būti skirtingi ir priklausyti nuo situacijos.
Prastos emocinės sveikatos požymiai gali būti:
• Nerimas;
• Stresas ir perdegimas;
• Depresija, liūdesys;
• Sunkumai palaikant santykius;
• Nuotaikų svyravimai, emocijų proveržiai;
• Ilgalaikiai elgesio ar emocijų pasikeitimai;
• Įvairios priklausomybės;
• Prastas apetitas, miego sutrikimai;
• Fizinės sveikatos sutrikimai.
Jei esate susirūpinę dėl savo emocinės sveikatos kreipkitės į gerovės konsultantą

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai baigti.

 

Seminarų ciklą jau užbaigė paskutinioji tikslinė grupė – socialinės srities darbuotojai. Socialinės srities darbuotojus būtina supažindinti su gerovės konsultanto paslaugų centro veiklos principais ir metodais, bei jų vieta modelyje, kadangi jie kasdieniame darbe susiduria su labiausiai emociškai pažeidžiamais asmenimis. Socialinės srities darbuotojai seminarų metų buvo išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai, bei kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis, suteikiant jiems reikiamą informaciją apie gerovės konsultanto paslaugas.

Sėkmės istorija

 

Jeigu pirmos konsultacijos metu gerovės konsultantas įvertina, kad besikreipiančiojo psichologinė būklė ir problemos sudėtingumas viršija jo kompetencijas – nukreipia pas aukštesnio lygio specialistą.
Tačiau asmuo jau besigydantis pas psichikos sveikatos specialistą, jam pageidaujant, gali lygiagrečiai lankytis konsultacijose ir pas gerovės konsultantą. Gerovės konsultantės Eglės Liepinės praktikoje pasitaikė vienas toks atvejis – moteris, kuri lankėsi pas aukštesnio lygio psichikos sveikatos specialistą, siekdama išmokti dar veiksmingesnio problemų sprendimo, papildomai užsirašė pas gerovės konsultantę. Ši vidutinio amžiaus moteris, buvo gydoma dėl socialinio nerimo sutrikimo, bei ją kamuojančių panikos atakų. Besikreipianti moteris vartojo gydytojo psichiatro paskirtus medikamentus, dėl kurių panikos atakos suretėjo, tačiau socialinis nerimas nemažėjo.

Moteris vengė bet kokių socialinių situacijų, jeigu tik buvo įmanoma išvengti, nesilankė viešosiose vietose, kas žinoma apsunkino jos gyvenimą. Todėl moteris supratusi jog ir pati turi įdėti pastangų išmokti valdyti savo nerimą, kreipėsi į gerovės konsultantą.
Konsultacijų metu taikytos kognityvinės elgesio terapijos technikos jai padėjo tvarkytis su socialiniu nerimu, ji pradėjo lankytis viešosiose vietose, parduotuvėse, mažėjo „vengimo“ elgesys ir baimė patirti panikos atakas.
Svarbu žinoti kad teigiami pokyčiai įmanomi tik tuomet jeigu asmuo kuriam reikalinga pagalba aktyviai dirbs su savimi ir konsultacijų metu įgytas žinias taikys savarankiškai ir po konsultacijų. Būtina sąlyga sėkmingam rezultatui pasiekti – žmogaus noras pokyčiams ir ryžtas dirbti su savimi, savo emocijomis, mintimis ir elgesiu.

Bloga nuotaika ar depresija?


Nors dažnai žmonės nesusidūrę su depresija painioja ją su paprastu liūdesiu, tačiau depresija ir liūdesys yra skirtingi dalykai. Liūdesys yra emocija, normali sveiko žmogaus reakcija į nemalonius ar skaudžius gyvenimo įvykius. Liūdesys yra trumpalaikis ir praeina laikui bėgant.
Depresija yra psichikos sutrikimas, kuris pasireiškia nuolatiniu liūdesiu, bloga nuotaika bei interesų, energijos ir aktyvumo sumažėjimu. Depresijos simptomai gali būti fiziniai (pastovus nuovargio jausmas, lėtinis galvos skausmas itt.), emociniai (pesimizmas dėl ateities, sumažėjusi savivertė itt.) ir kognityviniai (priklausomybė nuo psichotropiniu medžiagų, savižala itt.). Depresija yra ilgalaikė ir gali trukti mėnesius ar net metus. Depresija gali turėti rimtų pasekmių sveikatai ir gyvenimo kokybei, todėl reikia ieškoti profesionalios pagalbos ir gydymo vos pajutus pirmuosius depresijos požymius – tai yra jeigu liūdesys užsitęsia, slogi nuotaika kankina visą laiką ir jokie paprastai tam asmeniui nuotaiką keliantys dalykai nebeturi jokio įtakos.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

 

Gegužės 17 dieną laikraštyje Suvalkietis išleistas antrasis projekto straipsnis. Straipsnio tikslas – viešinti gerovės konsultanto paslaugas Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams bei motyvuoti juos kreiptis pagalbos. Straipsnyje pristatoma sėkmingo konsultacijų ciklo istorija.

Gerovės konsultanto paslaugų viešinimas

 

Gegužės 12 dieną gerovės konsultantė Eglė Liepinė lankėsi Viešosios įstaigos Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centre, Dienos užimtumo suaugusiems asmenims su negalia padalinyje, bei pristatė gerovės konsultanto paslaugas. Ragino lankytojus, jų tėvus bei artimuosiuos, esant poreikiui kreiptis dėl konsultacijų.

Balandžio 7 dieną pasibaigė seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai.

 

Kiekvienos seniūnijos bendruomenės nariai turi glaudų santykį su kitais nariais, juos pažįsta, gali pastebėti kito asmens pasikeitusį elgesį, emocijas ir psichologinę būseną todėl itin svarbu supažindinti juos su gerovės konsultanto paslaugomis. Seminarų metu dėmesys buvo skiriamas psichologinių sunkumų, problemų turinčių asmenų atpažinimui, kontakto palaikymui, motyvavimui ir paskatinimui kreiptis pagalbos. Seminarus išklausė 4 grupės po 10 asmenų.

Gerovės konsultantų susitikimas

 

Gerovės konsultantų modelio įdiegimo projektai jau įpusėjo. Balandžio 3 dieną Kaune įvyko 28 savivaldybių gerovės konsultantų projektų įgyvendinimo ir paslaugų teikimo pasidalinimo patirtimi susitikimas. Susitikime taip pat dalyvavo Centrinės projektų valdymo agentūros, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai.

Nerimas

Dažniausi nerimo sutrikimų tipai:

1. Generalizuotas nerimo sutrikimas – tai lėtinis susirgimas, kuriam būdingas pastovus jaudulys, įtampa, nerimavimas dėl smulkmenų, ateities, keliantis diskomfortą, sutrikdantis kasdieninę veiklą ir darbingumą. Žmonės kuriuos vargina generalizuotas nerimo sutrikimas mato problemas daug didesnes nei jos iš tiesu yra, ar net gali jaudintis dėl to kas nenutiko ir galbūt niekada nenutiks.

2. Fobijos – tai stiprios, neracionalios baimės reakcijos į konkrečias situacijas, vietas ar objektus. Agorafobija – viena labiausiai kasdienį gyvenimą apsunkinančių baimių. Turintys agorafobiją asmenys bijo išeiti iš namų (ypač vieni) į jiems nesaugią, nekontroliuojamą aplinką, kur nors važiuoti ar eiti, būti ten, kur daug žmonių – parduotuvėse, teatruose, kavinėse, viešajame transporte.

3. Socialinis nerimo sutrikimas yra būklė, kuriai būdingas stiprus nerimas, įvairios baimės kylančios atsidūrus socialinėje situacijoje. Tai yra pavyzdžiui intensyvus nerimas, prasidedantis jau prieš suplanuotą socialinę situaciją, viešą kalbėjimą, darbo pokalbį, egzaminą, naujas pažintis, nuolatinė baimė apsikvailinti ar suklysti, netyčia kažką įžeisti ar atsidurti dėmesio centre.


4. Panikos priepuoliai. Panikos priepuolis yra staiga prasidedantis stipraus nerimo epizodas, kurį lydi baimė išprotėti arba numirti. Dažniausiai panikos priepuoliai užklumpa žmogų kasdienėse situacijose, kuriose nėra realaus pavojaus ar konkrečios priežasties, galinčios išprovokuoti didelį baimės jausmą. Panikos priepuoliai yra trumpalaikiai, dažniausiai trunka iki 20 minučių, tačiau gali kartotis.

Jeigu jus vargina kažkuris iš aukščiau išvardintų nerimo sutrikimų, kviečiame nedelsti ir kreiptis į gerovės konsultantą, kuris padės suvaldyti savo emocijas ir kontroliuoti negatyvias mintis. Negydomi net lengvi nerimo sutrikimai gali ilgainiui paskatinti susirgimą depresija.

Sportas emocinei sveikatai gerinti

Sporto nauda sveikatai ir kūnui yra nenuginčijama. Tačiau kokią naudą sportas turi emocinei sveikatai?
Kai sportuojate jūsų mintys yra nutraukiamos nuo kasdienių rūpesčių, suaktyvėja kraujotaka smegenyse ir jaučiatės laimingesnis.
Sportas padeda sureguliuoti streso hormonų (adrenalino, kortizolio ir kt.) lygį jūsų kraujyje, todėl gali padėti gydyti lengvus depresijos simptomus, nerimą.
Tuo pačiu sportuojant išsiskiria vadinamieji „laimės“ hormonai – endorfinai, serotoninas bei dopaminas, kurie mažina skausmą, kelią nuotaiką
Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti gerą psichinę bei fizinę būklę, lėčiau sensta smegenų ląstelės. Padeda kritiniam mąstymui, mokymuisi, dėmesio koncentracijai, atminties lavinimui.
Gerėjanti fizinė būklė kelią pasitikėjimą savimi, pasididžiavimo jausmą, motyvaciją judėti pirmyn.
Tad jeigu norite sumažinti stresą, gerinti savo emocinę būseną ir jaustis laimingesniais pradėkite užsiiminėti fizine veikla!

Kliento ir gerovės konsultantės patogumui –  kabineto papildymas baldais ir interjero detalėmis

Siekiant jog gerovės konsultanto kabineto aplinka būtų dar patogesnė, ergonomiškesnė, jaukesnė ir tinkamesnė bendrauti su klientais įsigytos papildomos prekės: priestalis prie darbo stalo, pastatoma drabužių kabykla, mobilus sulankstomas skrajučių stovas ant žemės, du skrajučių stovai statomi ant stalo, sieninis laikrodis, virdulys, kilimėlis, eterinių aliejų difuzorius bei eterinių aliejų rinkinys.

Startavo pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį, seminarai.

Seminarų tikslas – supažindinti su gerovės konsultanto paslaugų principais ir metodais, išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai, tą informaciją suteikti potencialiems gerovės konsultanto klientams, bei motyvuoti juos pasinaudoti paslaugomis.

Formuojamos grupės į vasario mėnesį startuojančius projekte numatytus pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarus.

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai yra dalis gerovės konsultanto teikiamos paslaugos (vienas iš elementų), tad norint sėkmingai įgyvendinti projektą pirmiausia būtina šių įstaigų darbuotojus supažindinti su gerovės konsultanto paslaugų centro veiklos principais ir metodais, bei jų vieta modelyje. Dėl sklandaus modelio veikimo partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai turi būti tinkamai supažindinti su modelio veikimo principais, gebėti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai. Darbuotojai, dalyvaujantys seminaruose, bus apmokomi skirtingų technikų, kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis, taip pat gebės suteikti jiems reikiamą informaciją apie modelio funkcionavimą bei papildomas galimybes.

Kazlų Rūdos gerovės konsultantė Eglė Liepinė džiaugiasi, jog norinčių pasinaudoti gerovės konsultanto paslaugomis skaičius auga.

Dauguma klientų yra besikreipiantys savarankiškai, sužinoję apie šią paslaugą per įvairias viešinimo veiklas, tačiau yra ir nukreiptų iš bendradarbiaujančių įstaigų, Užimtumo tarnybos ar Socialinės paramos centro. Konsultacijų skaičius labai įvairus, priklauso nuo besikreipiančiojo problemos bei jo būklės, tačiau dažniausiai vienam asmeniui paskiriamos 4-6 konsultacijos. Eglė prisimena, jog jos konsultacijų teikimo praktikoje pasitaikė vos pora atveju, kuomet besikreipiančiojo problemos sudėtingumas viršijo jos, kaip gerovės konsultantės kompetencijas ir turėjo būti nukreipti pas aukštesnio lygio specialistą.

Visais kitais atvejais pavyko besikreipiančiajam padėti išmokti spręsti jo problemas, valdyti emocijas, tinkamai priimti ir reaguoti į įvairius įvykius.

Projekto viešinimas

2022-12-07 vykusiose konferencijoje „Psichinės sveikatos svarba ir pagalbos galimybės“ Kazlų Rūdos visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Stankevičienė pristatė gerovės konsultanto paslaugą.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis

Sukurtas Gerovės konsultanto laikraštis

Siekiant sukurti susistemintą Gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą, kurią būtų galima platinti projekto įgyvendinimo metu,  sukurtas Gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama asmenims, kurie domėsis Gerovės konsultanto paslaugomis per įvairias rajono įstaigas, organizacijas ir bendruomenes.

Skaitmeninę Gerovės konsultanto laikraščio  versiją galite skaityti arba atsisiųsti PDF formatu čia

 Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Lapkričio 16 dieną laikraštyje „Suvalkietis“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultanto paslaugas. Kviečiame paskaityti ir pasidalinti su tais, kam tai galėtu būti naudinga.

Straipsnyje pristatomas projektas, atsakoma į visus kylančius klausimus: kas yra Gerovės konsultantas, kaip vyksta konsultacijos, kam jos yra skirtos bei kaip užsiregistruoti. Taip pat pasidalinama viena jau įvykusių konsultacijų ciklo sekmės istoriją.

Gerovės konsultantė tęsia projekto viešinimą

Gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Užimtumo tarnybos Kazlų Rūdos poskyriuje ir jos darbuotojus supažindino su projektu, kad šie savo ruoštu galėtu informacija pasidalinti su sunkumų patiriančiais klientais, savo artimaisiais ar pasinaudotu Gerovės konsultanto paslaugomis patys.
Labai svarbu, kad informacija apie Gerovės konsultanto paslaugas pasiektu visus asmenis kuriems tokia paslauga reikalinga bei jų šeimos narius, aplinkinius. Nepamirškime jog kartais šalia esančio visada besišypsančio žmogaus širdyje gali slypėti didelis nerimas, kuriuo jis nedrįsta pasidalinti. 

Baigtas įrengti gerovės konsultantės kabinetas

Kviečiame registruotis į gyvas konsultacijas šviežiai įrengtame Gerovės konsultantės kabinete įsikūrusiame adresu  S. Daukanto g. 19-2B, Kazlų Rūda III a.

Registruotis kviečiame per specialią registracijos formą ČIA  arba telefonu 8 628 32206

Gerovės konsultanto paslaugų pristatymas  Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios atidarymo renginyje

 

Gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios atidarymo renginyje, kuris įvyko Spalio 3 d. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje.

Gerovės konsultantė pristatė savo, kaip gerovės konsultantės paslaugą – akcentavo geros emocinės sveikatos svarbą, kodėl svarbu kalbėti apie savo problemas nelaukiant kada situacija taps labai rimta, papasakojo kas yra Gerovės konsultantai, kam skirtos yra paslaugos, kaip vyksta konsultacijos bei kaip užsiregistruoti.

Projekto pristatymas Kazlų Rūdos socialinės paramos centre

 

Rugsėjo 23 dieną gerovės konsultantė Eglė Liepinė apsilankė Kazlų Rūdos socialinės paramos centre. Apsilankymo tikslu buvo pristatyti gerovės konsultanto paslaugą Globos centro, Dienos užimtumo centro, Paramos šeimai tarnybos bei Bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams. Eglė pasidalino informacija bei pakvietė darbuotojus, bei paslaugas gaunančius jų klientus naudotis gerovės konsultanto paslaugomis.

Kognityvinė elgesio terapija (KET) – kas tai?

Gerovės konsultantai teikia žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas remiantis kognityvine elgesio terapija (KET).
KET – viena iš populiariausių ir veiksmingiausių terapijos rūšių, jos efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais.
KET-padeda pažinti bei suprasti kaip siejasi žmogaus mintys, emocijos ir elgesys, suteikia žmogui galimybę rasti greitus į
tikslą orientuotus sprendimo būdus, suformuoti adaptyvesnes alternatyvas.
KET didelį dėmesį skiria edukacijai, atkryčio prevencijai, bei siekia išmokyti žmogų tapti savo paties terapeutu.

Paslaugų viešinimas Kazlų Rūdos šventėje 2022

 

Rugsėjo 10 dieną įvyko tradicinė Kazlų Rūdos šventė.
Kazlų Rūdos gyventojai ir miesto svečiai galėjo aplankyti ir Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Sveikatos palapinę“, kurioje savo teikiamas paslaugas pristatė ir Gerovės konsultantė Eglė Liepinė. 

Vyksta gerovės konsultanto kabineto įrengimo darbai.


Įrenginėjant kabinetą siekiama sukurti konfidencialią, laisvą ir raminančią aplinką, kuri padės klientui, atėjusiam pas gerovės konsultantą, ramiai aptarti jo rūpesčius. Siekiama jog kabinetas būtų emocinio iškrovimo vieta, planuojamos naudoti metodinės priemonės padėtų nusiraminti, palengvintų susikaupusį nuovargį ir dirglumą, leistų laikinai atsiriboti nuo supančios tikrovės.
Gerovės konsultanto kabinetas įrengiamas adresu S. Daukanto g. 19-2B, Kazlų Rūda
III a.
Šiame pastate taip pat yra Kazlų Rūdos kultūros centras, privati sveikatos priežiūros įstaiga, greitu metu įsikurs ir Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Prie pastato puikus privažiavimas su erdve mašinų stovėjimo aikštelė.

Jau greitai kviesime apsilankyti pas gerovės konsultantę naujai įrengtame kabinete. O kolkas, kviečiame registruotis nuotolinei konsultacijai.

Filmuojamas visuomenės nuomonės formavimo video klipas

Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Kazlų Rūdos savivaldybėje“ visuomenės nuomonės formavimo video filmavimo užkulisiai.

Kuriamas nuomonės formavimo video klipas Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams, siekiant didinti gerovės konsultanto paslaugų žinomumą bei klipo pagalba siekiama keisti visuomenės nuomonę apie žmogaus psichinės sveikatos gydymo būtinumą virtualioje erdvėje.
Video filmo idėja „Išdrįsk priimti pagalbą“. Per šį video filmą atskleidžiama psichologinės būsenos svarba per paprastas, buitines, kasdieniškas ir lengvai atpažįstamas situacijas. Per kasdienes, buitines situacijas parodoma, kad mes visi susiduriame su sunkumais ir nebūtinai reikia turėti didelių ir dramatiškų problemų, kad jaustumeisi vertas pagalbos.

Gerovės konsultantė jau pradėjo teikti konsultacijas

Kviečiame susipažinti – Kazlų Rūdos gerovės konsultantė Ėglė Liepinė.
Gerovės konsultante Eglę paskatino tapti noras įgyti žinių apie kognityvinę ir elgesio terapiją, gebėti žinias taikyti darbe ir asmeniniame gyvenime, bei žinoma noras pasidalinti tomis žiniomis su kitais žmonėmis.
Eglė kviečia visus Kazlų Rūdos gyventojus, kurie nori adaptyviau funkcionuoti kasdienybėje, kurie susiduria su įvairiais psichologiniais sunkumais, kasdieniais stresais, fobijomis ir pan. nedelsti ir užsiregistruoti pirminei konsultacijai. Gerovės konsultantės teigimu kreiptis prevenciniame lygmenyje naudinga, nes tai užkerta kelią tolimesniam psichoemocinės būklės blogėjimui, bei rimtesnių problemų vystymuisi.
Tiek jaunimas, tiek suaugę ir pagyvenę žmonės susiduria su panašiomis problemomis, žalingais įpročiais, socialinėmis baimėmis, stresu, nerimu, miego sutrikimais ir pan. Gerovės konsultantai gali padėti atpažinti, spręsti ar kontroliuoti turimas problemas. Gerovės konsultantų paslaugos yra NEMOKAMOS.

Baigti gerovės konsultantų mokymai

Gerovės konsultantai jau baigė 6 mėn. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus. Konsultacijos pradedamos teikti nuo 2022m. liepos 1d. Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos – NEMOKAMOS.
Kviečiame registruotis konsultacijai.
Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos ,,Sveikata“ lėšomis

 

Gerovės konsultanto plakatai jau mieste

Kazlų Rūdos mieste jau yra iškabintas 21 edukacinis plakatai, A3 formato.

Projekto metu vykdomos viešinimo kampanijos pagalba siekiama suformuoti teigiamą visuomenės nuomonę apie gerovės konsultanto paslaugas ir galimą jų naudą žmogaus psichinei sveikatai.
Žmonės, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai pasitelkiant viešinimo priemones bus raginami kreiptis.
 

 

.

Sukurti edukaciniai gerovės konsultanto plakatai

Edukacinių plakatų pagalba bus siekiama, kad kuo daugiau savivaldybės gyventojų sužinotų apie teikiamas gerovės konsultanto paslaugas. Pasitelkiant psichologą, buvo perkama plakato turinio (idėjos) sukūrimo paslauga. Atsižvelgiant į tikslinės grupės amžių ir poreikius, sukurti 3 skirtingi plakatų dizainai (jaunimui, suaugusiems ir pagyvenusiems asmenims).

Pagaminta nuomonės formavimo atributika

Siekiant paskatinti pačius gyventojus reklamuoti gerovės konsultanto paslaugą, projekto metu bus dalinama nuomonės formavimo atributika (medžiaginiai maišeliai, marškinėliai, striukės ir džemperiai).

Gyventojai naudodami išdalintą nuomonės formavimo atributiką kasdieniniame gyvenime, formuos teigiamą gerovės konsultantų paslaugų foną ir bus gerovės konsultantų ambasadoriais.